Organizator:

Sala konferencyjna w ciężarówce - gratka dla miłośników samochodów!

Podziel się

Lubisz majsterkować przy samochodzie? Interesuje Cię praca mechanika? Zajrzyj do amerykańskiej szkoleniowej ciężarówki Show Car, która przyjedzie na Targi Edukacyjne dzięki współpracy Zespołu Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie z międzynarodową firmą Inter Cars.

Lubisz majsterkować przy samochodzie? Interesuje Cię praca mechanika? Zajrzyj do amerykańskiej szkoleniowej ciężarówki Show Car, która przyjedzie na Targi Edukacyjne dzięki współpracy Zespołu Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie z międzynarodową firmą Inter Cars.

Na co dzień w ciężarówce odbywają się szkolenia dla pracowników serwisów samochodowych na obszarze całej Europy. Ta niezwykła maszyna składa się z naczepy o specjalnej zabudowie, która po rozłożeniu stanowi pełnowymiarową salą konferencyjno-szkoleniową. W czasie Targów Edukacyjnych w dniach 5-6 marca w ciężarówce odbywać się będą wykłady szkoleniowo-promocyjne. W naczepie znajdzie się również wystawa wyposażenia warsztatowego - wysokiej klasy narzędzi i przyrządów, niezbędnych do obsługi i naprawy nowoczesnych samochodów.

Zainteresowanych zapraszamy o każdej pełnej godzinie - pierwszy wykład już o 9:00. Szkolenia poprowadzą specjaliści z działu technicznego firmy Inter Cars – Pan mgr inż. Patryk Zawadzki, Pan mgr inż. Łukasz Krawiec oraz nauczyciele Zespołu Szkół Samochodowych im. St. Syroczyńskiego w Lublinie –wicedyrektor mgr inż. Karol Mróz i Pan mgr inż. Artur Podolski.

W trakcie wykładów poruszane będą następujące tematy:

  • klimatyzacja w pojazdach osobowych - budowa, zasada działania, diagnostyka (wymagane kompetencje - przepisy)
  • czujniki w pojazdach osobowych - budowa zasada, działania, diagnostyka
  • układy pneumatyczne w pojazdach ciężarowych - producenci, budowa, zasada działania, komunikacja elementów składowych, diagnostyka
  • zautomatyzowane skrzynie biegów w pojazdach ciężarowych na przykładzie firmy ZF - budowa zasada działania

W czasie Targów Edukacyjnych w Strefie Zawodów Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie zaprezentuje działania dydaktyczne związane z kształceniem w obrębie trzech kwalifikacji typowych dla zawodu technik pojazdów samochodowych wykorzystując samochód grupy Volkswagena z nowoczesnym systemem elektroniki. Pojazd ten przystosowany jest również do nauki jazdy, która odbywa się w tej  szkole bezpłatnie w ramach kształcenia przygotowującego do zdawania egzaminu na prawo jazdy kat. B.

Uczniowie na swoim stoisku zaprezentują rzeczywisty warsztat pracy, w którym odbywać się będzie przyjęcie samochodu do warsztatu, diagnostyka i naprawa usterki, rozliczanie czasu trwania naprawy i poniesionych kosztów, ostateczne rozliczanie i wydanie samochodu klientowi. Chcesz wiedzieć więcej na temat tego zawodu? Odwiedź ciężarówkę szkoleniową Show Car i stoisko Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego podczas Targów Edukacyjnych 2020.